Pri objednávke nad 50€ darček Gym Beam Vitamín C 1000 mg 30 tabliet

10 zaujímavých faktov o značke Julius Meinl

Julius Meinl je rakúska kávová a čajová značka s bohatou históriou a globálnou pôsobnosťou. Tu je 10 zaujímavých faktov o značke Julius Meinl:

 1. Založená v roku 1862: Julius Meinl bola založená v roku 1862 v Rakúsku Juliusom Meinlom I. Spoločnosť sa postupne rozrástla na medzinárodnú kávovú a čajovú značku.
 2. Rodinný podnik: Julius Meinl je rodinnou firmou, ktorá je vedená a spravovaná rovnakou rodinou už päť generácií.
 3. Káva a čaj: Spoločnosť Julius Meinl ponúka nielen výber kávy, ale aj širokú škálu čajových výrobkov, vrátane čajových mixov a bylinných čajov.
 4. Café Culture: Julius Meinl je známy pre podporu kaviarní a kultúry kávy. Spoločnosť podporuje programy pre kaviarne a baristov a organizuje medzinárodné súťaže voľného pripravovania kávy.
 5. Inovatívne balenie: Spoločnosť Julius Meinl bola jednou z prvých, ktorá zaviedla balenie kávy v vakových vreciach, ktoré zabezpečujú čerstvosť a ochranu pred svetlom a vzduchom.
 6. Julius Meinl am Graben: Julius Meinl prevádzkuje slávnu kaviareň Julius Meinl am Graben v centre Viedne, ktorá je známa svojou históriou a kávou.
 7. Mezinárodná pôsobnosť: Julius Meinl má distribúciu do viac ako 70 krajín po celom svete a je jednou z najuznávanejších európskych kávových značiek.
 8. Certifikáty udržateľnosti: Spoločnosť sa zaviazala k udržateľnému pestovaniu kávových zŕn a ponúka rôzne certifikáty a iniciatívy týkajúce sa udržateľnosti.
 9. Art of Poetry: Julius Meinl je známy svojou kampanou “Art of Poetry,” v rámci ktorej kávu spojil s poéziou a umením.
 10. Spoločenská zodpovednosť: Julius Meinl je aktívny v spoločenských a charitatívnych aktivitách, vrátane projektov podpory vzdelávania a ochrany životného prostredia.

Julius Meinl je značka s hlbokými koreňmi v kávovom a čajovom priemysle, ktorá si udržiava svoju tradíciu a kultúrny vplyv vo svete kávy.

Aj keď značka Julius Meinl má dlhú históriu a pozitívny vplyv vo svete kávy a čaju, existujú niektoré negatíva, ktoré by bolo potrebné zvážiť:

 • Vyššie ceny: Julius Meinl je často považovaný za značku s vyššími cenami svojich kávových a čajových produktov v porovnaní s niektorými inými konkurenčnými značkami. To môže znemožniť niektorým zákazníkom prístup k ich výrobkom.

Je však dôležité poznamenať, že vyššia cena môže byť odrazom ich záväzku kvalite a udržateľnosti, čo môže byť pre niektorých zákazníkov atraktívne.

Každý zákazník si musí rozhodnúť, či je tieto faktory ochotný zaplatiť za produkty značky Julius Meinl.