Pri objednávke nad 50€ darček Gym Beam Vitamín C 1000 mg 30 tabliet

Všetko čo si chcel vedieť o spoločnosti Lavazza

Spoločnosť Lavazza patrí medzi najväčších a najuznávanejších producentov kávy na svete a zanechala výraznú stopu v kávovom priemysle po celom svete.

Táto talianska rodinná spoločnosť, ktorá bola založená pred viac ako sto rokmi, sa venuje výrobe a distribúcii najvyššej kvality kávy a kávových produktov.

Vznik spoločnosti Lavazza

Spoločnosť Lavazza bola založená v roku 1895 Turíňanom Luigi Lavazzom, ktorý si otvoril malý obchod so zrnkovou kávou.

Jeho vášeň pre kávu a kvalitné zrná z rôznych kútov sveta, ktoré sám pražil a miešal, mu rýchlo získala veľké množstvo zákazníkov.

V roku 1927 sa k obchodu pridal aj Luigiho syn Giuseppe Lavazza a spoločnosť začala rásť.

V priebehu 50. rokov 20. storočia začal Lavazza podnikať aj v zahraničí a úspešne sa etabloval na európskom trhu. V roku 1971 sa stal riaditeľom spoločnosti Giuseppeho syn Emilio Lavazza a spoločnosť prešla významným prechodom.

Emilio Lavazza sa rozhodol zlepšiť kvalitu a rozšíriť sortiment výrobkov a spoločnosť sa začala zameriavať na kávové miešané, ktoré stali kľúčom k medzinárodnému úspechu spoločnosti.

Kto bol Luigi Lavazza

Luigi Lavazza bol zakladateľom spoločnosti Lavazza. Narodil sa v roku 1859 v meste Murisengo v Taliansku.

V roku 1895 sa spolu so svojím synom Emiliom presťahovali do Turína a založili malú obchodnú firmu s názvom “Grossi torrefazione di caffe”. Luigi a jeho syn sa zameriavali na výrobu a predaj kávy, ktorá bola vo svojej dobe považovaná za luxusný tovar.

Luigi Lavazza bol inovatívnym podnikateľom a vynálezcom. Vo svojich začiatkoch sa zameriaval na vývoj nových metód praženia kávy a na zmiešavanie rôznych druhov kávy, aby dosiahol vynikajúcu chuť a vôňu. V roku 1901 vyniesol patent na “prístroj na výrobu kávového prášku”, ktorý zjednodušoval a zrýchľoval proces výroby kávového prášku.

Luigi Lavazza zomrel v roku 1949 vo veku 90 rokov, ale jeho podnikateľské úspechy a jeho vplyv na svet kávy pretrvávajú dodnes. Lavazza je jednou z najväčších a najúspešnejších spoločností zaoberajúcich sa kávou na svete a jeho meno sa stalo synonymom pre kvalitnú a vynikajúcu chuť kávy.

Filozofia spoločnosti Lavazza

Spoločnosť Lavazza sa zameriava na vytváranie výnimočných kávových zmesí, ktoré sa vyznačujú výrazným charakterom a jedinečnou chuťou. Každá zmes sa skladá z rôznych druhov zrnkov, ktoré boli starostlivo vybrané a pražené podľa tradičných talianskych postupov, aby sa zabezpečila najvyššia kvalita.

Spoločnosť Lavazza dbá na udržateľnosť a zodpovednosť voči životnému prostrediu a získala množstvo ocenení za svoje iniciatívy v oblasti ochrany prírody. Okrem toho podporuje aj kultúru a umenie a spolupracuje s množstvom umeleckých projektov.

Čomu sa spoločnosť Lavazza venuje?

Spoločnosť Lavazza sa venuje výrobe a distribúcii najvyššj kvality kávy a kávových produktov. Okrem kávových miešaní ponúka spoločnosť aj zrnkovú kávu, kávové kapsuly a kávové príslušenstvo, ako sú kávovary, mlynce na kávu a ďalšie.

Lavazza má tiež vlastné kaviarne a kaviarňové reťazce, kde zákazníci môžu ochutnať rôzne druhy kávy a jednoducho si užívať atmosféru talianskej kaviarne.

V súčasnosti je spoločnosť Lavazza jedným z najväčších producentov kávy na svete a je prítomná v viac ako 140 krajinách. Jej káva je známa pre svoju kvalitu, jedinečnú chuť a vysoké nároky na kvalitu zrnkov.

Spoločnosť Lavazza taktiež podporuje zdravý životný štýl a prispieva k vedeckému výskumu v oblasti kávy.

Najlepšie druhy kávy

Spoločnosť Lavazza používa dva hlavné druhy kávových zŕn: arabica a robusta. Arabica je kvalitný a chutný druh kávového zrna, ktorý sa pestuje v nadmorskej výške nad 800 metrov.

Tieto kávové zrná sa vyznačujú sladkou chuťou a jemnými arómami. Robusta je druh kávového zrna, ktorý sa pestuje na nižších nadmorských výškach a má výraznejšiu chuť. Lavazza používa robusta zrná na vytvorenie silnejších a plnších kávových miešaní.

Jednou z najpopulárnejších zmesí spoločnosti Lavazza je Qualità Oro, ktorá sa skladá z 100% arabica zrnkov. Táto zmes má výraznú chuť s jemnými arómami a mierne kyselou príchuťou.

Káva z celého sveta a vlastné kávové plantáže

Spoločnosť Lavazza používa kávové zrna z rôznych oblastí sveta, najmä z Latinskej Ameriky, Afriky a Ázie. Lavazza sa snaží získať kávové zrna z najlepších regiónov, kde sa káva pestuje a zbiera s najvyššou starostlivosťou a zručnosťou.

Konkrétne regióny závisia od typu kávy, ktorý sa používa v konkrétnych zmesiach. Lavazza používa dve hlavné odrody kávy: Arabica a Robusta. Arabica sa pestuje hlavne v Latinskej Amerike, Afrike a Ázii, zatiaľ čo Robusta sa pestuje hlavne v Afrike a Ázii.

Lavazza má však aj vlastné kávové plantáže v rôznych častiach sveta. Napríklad v Kolumbii a na Kostarike má spoločnosť Lavazza vlastné plantáže kávy, kde sa pestuje a zberá káva podľa najvyšších štandardov.

Najznámejšie kávové produkty od spoločnosti Lavazza

Tieto kávové zmesi sú široko používané vo viacerých odvetviach, vrátane reštaurácií, kaviarní a domácností po celom svete. Niektoré z najznámejších kávových miešaní značky Lavazza sú:

  • Crema e Gusto – Táto tmavá káva s krémovou textúrou a silnou chuťou je jednou z najpopulárnejších káv spoločnosti Lavazza. Crema e Gusto je zmesou arabica a robusta zŕn, ktoré sú starostlivo pražené, aby sa zabezpečila dokonalá rovnováha medzi silnou chuťou a jemnou arómou.
  • Qualità Oro – Qualità Oro je ďalšou populárnou kávou značky Lavazza. Táto zmes arabica zŕn má jemnú arómu a stredne silnú chuť, čo ju robí ideálnou pre tých, ktorí hľadajú kávu s vyváženým profilom chuti a arómy.
  • Qualità Rossa – Táto káva je zmesou arabica a robusta zŕn a má silnejšiu chuť a arómu ako Qualità Oro. Qualità Rossa je ideálna pre tých, ktorí preferujú kávu s výraznou chuťou a silnou arómou.
  • Top Class – Top Class je kávová zmes, ktorá obsahuje len najlepšie arabica zrná, ktoré sú starostlivo vyberané z rôznych kútov sveta. Táto káva má jemnú arómu a krémovú textúru, čo ju robí jednou z najkvalitnejších káv na trhu.
  • Tierra – Tierra je kávová zmes, ktorá je vyrábaná z výhradne organických arabica zŕn, ktoré sú pestované v rôznych krajinách po celom svete. Táto káva má jemnú a príjemnú chuť s odtieňmi ovocia a kvetov.
  • Dek – Lavazza Dek je kávová zmes určená pre tých, ktorí preferujú bezkofeínové kávy. Táto zmes má jemnú arómu a chuť a je vyrábaná z výhradne organických arabica zŕn.

Najväčší a najuznávanejší producent kávy na svete

Spoločnosť Lavazza je jedným z najväčších a najuznávanejších producentov kávy na svete a ponúka najvyššiu kvalitu kávy a kávových produktov.

Svojim zákazníkom poskytuje jedinečné zmesi kávy, ktoré sú vytvorené z najlepších arabica a robusta zŕn, ktoré sú starostlivo vyberané a pražené pre optimálnu chuť a arómu.

Okrem kávy ponúka Lavazza aj kávové príslušenstvo a kávovary, ktoré sú navrhnuté tak, aby zákazníci mohli pripraviť si skutočne dokonalú kávu aj doma.

Lavazza je však nielen kávovou spoločnosťou, ale aj rodinnou firmou, ktorá sa zameriava na zodpovednú výrobu a podporu spoločensky zodpovedného podnikania.

Lavazza venuje veľkú pozornosť environmentálnym otázkam a v súčasnosti sa zameriava na zníženie svojej uhlíkovej stopy a na udržateľné poľnohospodárstvo. Spoločnosť Lavazza sa tiež aktívne angažuje v oblasti rozvoja a podpory komunít, kde pestuje svoje kávové zrná.

Celkovo možno povedať, že spoločnosť Lavazza je skutočne jedinečným hráčom na trhu s kávou, ktorý sa zameriava na kvalitu, inováciu a udržateľnosť.

Ak hľadáte najlepšiu kávu na trhu, určite nevynechajte kávu od spoločnosti Lavazza.